S čím se můžete setkat při rekonstrukci bytu?

S čím se můžete setkat při rekonstrukci bytu?

Ve chvíli, kdy se místnosti domu nelíbí člověku na první pohled nebo kdy se stávají nepraktickými či nefunkčními, schyluje se k rekonstrukci bytu. Renovace kuchyně přichází vhod v okamžiku, kdy dvířka kuchyňské linky zůstanou při jejich otevření v rukou, rekonstrukce koupelny přijde v okamžiku, kdy se objeví plíseň nebo jiné podobné jevy. Ať už se rozhodnete pro rekonstrukci kterékoli místnosti příbytku, prozradíme vám, s čím se můžete setkat. 

Unáhlíte se při výběru řemeslníků

I když se stále najdou jedinci, kteří se pouští do renovace jednotlivých místností v domě svépomocí, najde se mezi námi více těch, kteří si spočítají, že řemeslníci jsou výhodnější volbou. Především tedy v případě, vezmeme-li v potaz možné chyby, jichž se člověk může sám dopustit a které by se následně musely velice draze napravovat. 

Pakliže jste se také rozhodli pro řemeslníky, které zavoláte na pomoc, neunáhlete se v jejich výběru. I když se na trhu nachází řada kvalitních pomocníků, najdou se stále mezi námi i ti, kteří nestojí ani za zlámanou grešli a jejichž služby nejsou ani průměrné, natož nadprůměrné. 

Touha ušetřit na materiálu

Rekonstrukce bytu nebývají zrovna levné záležitosti. Většinou se stane, že nám tento krok pořádně “vleze” do peněz. Aby konečné náklady nebyly tak obrovské, snažíme se různými způsoby trochu ušetřit. Často máme tendenci sklouznout k lacinému materiálu, ovšem to je velká chyba. 

Jelikož se do renovace nepouštíme každý měsíc a jelikož se do ní ani v budoucnu nechceme pouštět dřív, než je nutné, svou pozornost bychom na kvalitnější materiály upnout měli. I když nyní vyjdou dráž, do budoucna to bude výhodnější krok. Kvalitní materiály se totiž pyšní vyšší kvalitou než laciné alternativy. 

S čím dalším se můžete během rekonstrukce setkat?

  • Se špatným vyměřením (pozor na to). 
  • Se špatnou smlouvou (s řemeslníky je smlouvu třeba uzavřít). 
  • Žádné plánování.