Jak si užít léto v kanceláři

léto

Nejspíš jsme si všichni všimli, že léto je tady a s ním přicházejí i tropické teploty. Jenže my sedíme v kanceláři, před námi je spousta práce a léto vidíme maximálně na plakátě vedle sebe. Projíždíme fotky svých přátel na instagramu a závidíme jim jejich mořské radovánky, protože my sami jsme si dovolenou už dávno vybrali. Jak si zpříjemníme léto i v práci?

Přísun vody a čerstvého ovoce

Pitný režim je důležitý především v létě a i když jsme zavřeni v kanceláři, měli bychom denně vypít alespoň dva a půl litru vody. Můžeme si doma předem připravit ovocné šejky nebo limonády a hned po příchodu do práce je nechat vychladit v lednici. Poté je popíjejme celý den. Místo oběda si dejme ovocný salát, který nás osvěží a trochu toho léta přivolá i k nám mezi čtyři stěny.

Pusťte si hudbu

Napojte si telefon na Spotify a vychutnejte si všechny letní hity, které aplikace nabízí. Hity jako „Summer“ od CalvinaHarrise nebo Letní láska z Pomády vám pomohou nasát letní atmosféru a vy se tak tomuto krásnému období alespoň na chvíli přiblížíte.

Ukliďte si stůl

Svůj pracovní stůl zásobte fotografiemi vaší rodiny z letní dovolené u moře. Udělejte si prostor na malé doplňky, např. mušličky z Chorvatska nebo malý větráček. Nebylo by od věci popřemýšlet také nad malým akváriem, ale to už je spíše záležitost dané profese. Pokud jste však podnikatel a sám sobě pánem, vyzdobte si svůj stůl dle vašich možností a přání.

Po obědě na zmrzlinu

Pokud jste kuřák, zkuste kouření omezit alespoň v létě a místo cigarety si raději zajděte na zmrzlinu. Ta vás osvěží a dokonce i naladí k lepšímu pracovnímu odhodlání. Procházka po venku by se měla stát vaší každodenní součástí. Nikdy se na celý den nezavírejte v kanceláři. Riskujete tak bolesti hlavy, zbytečný stres a špatnou náladu.

Pokud to do práce nemáte zas tak daleko, dejte pro jednu chvíli přednost kolu před tramvají. Oblékejte se do pestrých barev, vytáhněte své oblíbené kousky oblečení a vemte si s sebou do práce také malý míček, se kterým si můžete během pracovní doby nenápadně pohrávat. I takovéto maličkosti mohou výrazně přispět k tomu, aby jste léto přežili v kanceláři bez problému.