Je velký výběr pozemků u Prahy? Ne

Výběr pozemku u Prahy

Jste mladá rodina, máte děti, naspořené peníze a už nechcete bydlet ve městě? Zkuste se zamyslet. Praha je sice krásná, ale není pro malé děti. S těmi je lepší se odstěhovat kousek za Prahu – kdo by nechtěl vlastní zahrádku a klid, který v centru není?

Uvedené nabídky nebudou zrovna pro rodiny, ale pro firmy, které chtějí vybudovat novou stavbu, jelikož jsou na rodinný dům moc velké. Nevyvracím vám ale, že si zde můžete vybudovat vilu s velkou zahradou, stájemi a spoustou jiných věcí pro několik rodin.

Petrov

Obec leží v okrese Praha západ a náleží pod Středočeský kraj. Nachází se zde stavební pozemek o velikosti 14 514 m čtverečních, jenž je rozdělen na 13 parcel. Pozemky se nacházejí v klidné části obce, na jiho-západním svahu s výhledem do zeleně.

Pozemky

Na různých stránkách naleznete různé druhy pozemků odlišných velikostí. Až budete hledat, neřiďte se pouze cenou, ale i dostupností pozemku k silnici, zastávkám atd.

Na inzerátech se nenechte zmást, protože u většiny pozemků je cena uvedena za metr čtvereční a ne za celý pozemek. Pokud tedy narazíte na pozemek za pouhé dva tisíce, neradujte se předčasně, podívejte se na celkovou rozlohu a vynásobte si částku. Nic není na první pohled takové, jak to vypadá.

Důležité je každý pozemek, který se vám zalíbí, navštívit osobně. Je sice hezké mít ho brzy koupený a plánovat stavbu, ale potom zjistíte, že vám nevyhovuje umístěním, nedovedou k němu rozvody anebo je pod ním špatné podloží, které vás jednou velmi pozlobí.

V okolí Prahy je spousta krásných míst, na kterých stojí za to postavit si dům či chatu. Nemusíte se nutně stěhovat z města na „venkov“, můžete si postavit chatu či vznešeněji letní sídlo, které vám skvěle poslouží na slunečné dny. Co je lepší, opalovat se na balkóně nad rušnou ulicí nebo na trávníku u vašeho domku?