Ne vždycky je rekonstrukce nejlepší možné řešení

Ne vždycky je rekonstrukce nejlepší možné řešení

Máte na svém pozemku nemovitost, která už není od pohledu v nejlepší kondici? Nechcete se jí však úplně vzdávat, a tak uvažujete nad rekonstrukcí? Pamatujte, že ne ve všech případech je rekonstrukce nejlepší možné řešení. Samozřejmě někdy se vyplatí vynaložit peníze na rekonstrukci, abyste mohli obývat dům, se kterým máte spojenou třeba hromadu vzpomínek, na druhou stranu ne ve všech případech je investování do rekonstrukce dobrá volba. Někdy se totiž nevyplatí nic jiného než demolice. 

Než se pustíte do rekonstrukce, měli byste si dům projít odshora až dolů. Zjistěte si, jak jsou na tom základy domu, jak je na tom dispoziční řešení nebo jak jsou řešeny rozvody elektřiny a plynu. Pokud je všechno špatně a nekvalitně provedené, rekonstrukce opravdu není nejlepší možné řešení a je to naopak jeden velký problém.

Raději zvažte demolici

I když slovo “demolice” nebo slovní spojení “demoliční a bourací prácezní opravdu hrozivě, nepředstavujte si pod tím nic špatného a hrozivého. Naopak si představte, že díky demolici najednou budete moct na tom samém krásném pozemku postavit hezkou vilu nebo dům podle vašich představit. 

Pokud jste se rozhodli pro demolici, obraťte se na firmu Stavby – demolice a bourání s. r. o., která působí ve Středočeském, Moravskoslezském, Jihomoravském i ve Zlínském či Olomouckém kraji. Provede vám tedy demolici jak v Opavě, tak v Ostravě, Příbrami, Kolíně, Znojmě či v Kroměříži a Uherském Hradišti. 

Co potřebujete pro zahájení demolice?

Demolice však není něco, co může začít lusknutím prstů. Aby mohlo dojít k zahájení demolice, musíte mít v rukou demoliční výměr, co je jakési potvrzení o legálním zbourání konkrétního objektu. Také tento úřední dokument potřebujete při odstraňování objektu z katastru nemovitostí. 

Pokud má dojít k celkovému odstranění budovy, zapotřebí je také projekt k demolici, který se zpracovává většinou na základě původní dokumentace k nemovitosti.