Jak na rekonstrukci kuchyně a koupelny. Pusťte se do práce

Jak na rekonstrukci kuchyně a koupelny. Pusťte se do práce

Rekonstrukce koupelny nebo kuchyně jednoho dne zkrátka přijít musí. Když se v kuchyni začnou skříně propadat a dvířka nám začnou zůstávat v rukou, není jiné východisko než to, abychom k rekonstrukci kuchyně přistoupili. A když nám jednoho dně voda vyplaví koupelnu, která po této nehodě zůstane v hrozivém stavu, opět nemáme jinou možnost než se pustit do dlouho odkládané rekonstrukce. 

Ještě předtím, než se do rekonstrukce dvou místností pustíte, je důležité abyste brali v potaz nejen velikost daných místností, ale také tvar půdorysu. Tím zjistíte, jaké jsou vaše možnosti. Teprve poté se můžete pustit do práce. 

Kuchyně se musí přizpůsobit vašim potřebám

Není vhodné se dívat na to, jak kuchyni zrekonstruovali například sousedé. Každá kuchyně by měla být přizpůsobena každému jednotlivci zvlášť. Možná váš soused patří do skupiny preferující kuchyni samostatnou, vy jste však zastáncem otevřených kuchyní. 

V každém případě počítejte s dostatečným odkládacím prostorem. Kuchyně musí být předně praktické místo, které by mělo být také plně funkční. Na co tedy také nezapomeňte, tak na spíže, kam budete odkládat vše, co se do skříněk jinak nevejde. 

Co se týče umístění spotřebičů, nad tím musíte chvíli přemýšlet. Je třeba mít na mysli, že spotřebiče ubírají prostor z vaší pracovní plochy, proto vytvořte dobře návrh vaší kuchyně. 

V případě koupelny si rozmyslete, jaké zařizovací prvky preferujete

Co se týče koupelny, je klíčové vědět, jaké zařizovací prvky preferujete. Možná tuto místnost rekonstruujete proto, že vám neposkytovala dostatečný komfort. Proto je zapotřebí koupelnu zvětšit a investovat do takových prvků, které nebudou zabírat tolik místa. Dobře si tedy rozmyslete, zdali vám náhodou nestačí jenom sprcha či jestli je opravdu nutné koupit společně se sprchou i vanu.