Neutrácejte a ostříhejte psa v pohodlí domova

Stříhání psa

Mnohá z nás má doma svého milujícího domácího mazlíčka. Drtivá většina domácností má pejska, který bohužel není láskou na celý život, ale je láskou na velkou část života. Ti, co mají doma krátkosrsté plemeno, mají o problém méně – nemusí totiž svého pejska stříhat. Jestliže jste milovníkem dlouhosrstých plemen, je zapotřebí, abyste svého pejska poměrně často a pravidelně stříhali. Jestli nechcete utrácet za drahé psí salony, jednoduše ostříhejte svého psa doma.

Stříhání pejsků v pohodlí domova není nijak těžké, je však důležité, abyste se stříháním začali co nejdříve. Čím dřív se stříháním začnete, tím dřív si na to pejsek zvykne a tím dřív nebude dělat u stříhání neplechu. Je to stejné jako se psí pedikúrou – také je třeba začít co nejdříve.

Pokud jste si pejska pořídili už jako štěňátko, symbolicky ho ostříhejte po prvních šesti týdnech od narození. Poté stříhání opakujte vždy po pěti týdnech (samozřejmě záleží dle situace, pokud pejskovi roste srst rychleji, stříháte častěji).

Čím pejska ostříhat?

Nejlepší je, pokud pejska naučíte na holicí strojek. S pomocí holicího strojku je totiž stříhání pejska rychlejší a snadnější. Samozřejmě pokud si pejsek nezvykne na zvuk holicího strojku, není jiná možnost, než ho ostříhat nůžkami.

Tip: Pokud pejska učíte na holicí strojek, doporučujeme nechat holicí strojek chvilku zapnutý jen tak – pejsek si zvykne na zvuk strojku. Teprve po několika minutách začněte pejska stříhat.

Na co si dát pozor?

Každý člověk stříhá pejska jinak. Někteří začínají hlavičkou, jiní hlavičkou končí. Je nutné zmínit, že hlavička je skutečně nejtěžší, tudíž je na vás, jestli se rozhodnete začít od nejtěžšího či od nejjednoduššího. Mnozí odborníci doporučují začít hlavičkou.

Pozor si dejte zejména na okolí kolem očí a čumáku. Ještě opatrnější však buďte tehdy, kdy pejska stříháte kolem uší. Nejednomu majiteli pejska se stalo, že pejska nechtíc střihnul do ouška. Pokud se tak stane, pozorujte, jak teče krev. Pokud krev kape, je to v pořádku – sama kapat přestane a zaschne. Jenom v případě, že krev teče, se snažte krev zastavit a případně vyhledejte veterináře.