Potřebujete rychle prodat byt? Je mnoho možností, jak postupovat

Potřebujete rychle prodat byt? Je mnoho možností, jak postupovat

Máte ve svém vlastnictví nemovitost, kterou byste nejraději prodali? Dostali jste se do finanční tísně a potřebujete peníze, které by vás z ní velice rychle zase dostali? Realitní trh je dnes velice živý a poptávka po nemovitostech stoupla, a to i díky příznivé nabídce ze strany bank. Úrokové sazby jsou stále poměrně nízké a lidé hledají nemovitosti, aby využili stávající situace, a navíc ochránily své úspory před blížící se inflací. 

Pokud tedy chcete prodat byt, je nyní ten pravý čas. Možností máte celou spoustu, ale pokud chcete opravdu rychle nemovitost udat, vsaďte na některý z níže uvedených tipů. 

Výkup nemovitostí je jedním východiskem ze situace

Prodat nemovitost během pár dnů, a ještě za hotové. Možná se vám to jeví jako nemožné, ale není tomu tak. Přistoupit totiž můžete na takzvaný výkup nemovitostí, který je jedním východiskem ze situace. 

Díky výkupu nemovitostí se prakticky o nic nemusíte starat, protože o vše se postará sama firma, která od vás objekt vykupuje. I když nemůžete počítat s celou kupní cenou (dostanete o několik procent méně), stále se to vyplatí hlavně ve chvíli, kdy se nacházíte ve finanční tísni a je jedno jestli se jedná o byt nebo třeba výkup pozemku.

Nabídněte nemovitost za rozumnou cenu

Další možností, jak rychle prodat byt je nabídnout ho za rozumnou cenu. V současné době se na trhu výrazně zvedl průměr kupní ceny nemovitostí, od čehož se můžete odrazit. Jestliže chcete mít prodáno za pár dnů, nabídněte takovou cenu, která je pro vás přijatelná a která se pohybuje třeba mírně pod zmiňovaným průměrem. 

Takto naceněná nemovitost se u vás dlouho neohřeje, tím si můžete být jisti. 

Fotky udělají mnoho

Ať už jste se rozhodli vystavit nemovitost na internetu nebo v realitní kanceláři, vždycky danou nemovitost dobře nafoťte. Fotky dělají mnoho a velkou měrou se podílí na tom, za jak dlouho nemovitost prodáte.