Svatba pod širým nebem

svatba

Plánujete svatbu pod širým nebem, protože se nechcete potit na úřadě a obřad na venkově vám připadá romantický? Výborný nápad! Jenže ani venku neuniknou hosté horkým letním teplotám, proto vymyslete způsob, jak zajistit ochranu před ostrým sluncem.

Venkovní prostor by měl nabízet místo, kam se případně schovat před sluncem. Nechejte si kolem obřadního prostoru vystavit slunečníky nebo párty stany, které nabízejí příjemný stínek. Dobrým tipem jsou také speciální koše s lahvemi vody nebo dostupné vhlčené ubrousky.

K letní venkovní svatbě také patří spíše lehčí pokrmy. Pečené sele ve čtyřicetistupňovém horku nebude to pravé ani pro vás, ani pro vaše hosty. Volte spíše švédské stoly s mnoha druhy salátů a studených mís. Nabízejte lehké domácí dezerty a mísy plné ovoce. K večeru se pak můžete zakousnout do grilovacích pochoutek. Výborným nápadem jsou masové i čokoládové fondue.

Co se týče oblečení, venkovní svatba diktujte i módní styl. Nevěsta by měla být spíše za vílu a ženich oděn do lehce sportovně-elegatního stylu. Můžete svou svatbu také doplnit o zajímavý dress-code. Co například „hippie style“? Nezapomeňte na opalovací krém.

Krása venkovní svatby má své kouzlo. Bohužel musíte počítat s tím, že počasí neovlivníte, a tak nezbývá nic jiného, než se modlit, aby vás uprostřed obřadu nezastihla bouřka. Vždy je lepší pojistit se náhradním řešením. V případě, že se počasí opravdu neumoudří a předpověď slibuje už týden předem vydatný déšť, raději se poohlédněte po plánu B – sál, který bude vaše pojistka v případě problému.