Tři deskové hry, které oceníte mít doma, když bude pršet

Tři deskové hry

Bohužel podzim nepřinesl jenom chladnější počasí, ale přinesl také neustálý déšť a vítr. Venku to často vypadá, jako kdyby se blížila Apokalypsa. Pokud se vám zrovna nechce ven nebo pokud spíše nemůžete, jelikož je venku opravdu ošklivě, raději si s rodinou či přáteli uvařte čaj, udělejte si něco dobrého k snědku a zahrajte si starou dobrou deskovou hru, při které se dobře pobavíte. Dnes jich v obchodech naleznete mnoho, pro jakou se nakonec rozhodnete vy?

Když půjdete do obchodu a budete si chtít koupit nějakou deskovou hru, budete až překvapeni, jaké hry se v obchodech nachází a kolik jich je vyrobených. Dříve to bylo o pár hrách, nyní je výběr tak široký, že v hračkářství nebo v podobném obchodě strávíte dlouhé hodiny. Abyste však šli na jistotu, doporučíme vám tři deskové hry, u nichž se pobaví celá rodina.

1) Dostihy a sázky/Monopoly

Dva tipy v jednom – i tak je možné označit první tip od nás. Jelikož jsou obě hry takzvaně “na jedno brdo”, proč je nedoporučit společně. Zatímco Dostihy a sázky jsou typickou hrou o investování do koní a nejsou nijak inovované, Monopoly jsou více přizpůsobeny modernímu světu. Umožňují zkupovat si nemovitosti. Dříve to bylo tak, že jsme museli platit klasickými papírovými penězi, nyní máme možnost bezkontaktní platby, což mnozí hráči (zejména bankéř) ocení.

2) I Know

Pokud bychom měli vyjmenovat nějakou novější hru, zmínili bychom rozhodně hru I Know. Jedná se o vědomostní hru, která se však ptá na otázky ze všech oborů. Díky hře se dozvíte, jaké jsou vaše znalosti z přírody, z filmu nebo z literatury, také se dozvíte něco o historii a umění.

3) Activity

Nejlepší party hra je jasná – jsou jí Activity, u nichž se pobaví celá rodina či celá banda přátel. Jelikož zná hru naprosto každý, není třeba ji nijak zvlášť představovat.