Rusňákova investiční skupina DRFG nepřináší lidem jen fondy a dluhopisy

investiční skupina DRFG

Investiční skupina DRFG zakladatele Davida Rusňáka je bez diskuze velmi úspěšná. Neustále vstoupá vzhůru jako letadlo a rozšiřuje své pole působnosti. Společnost DRFG pod vedením Davida Rusňáka neustále roste. Z divizí skupiny DRFG spravuje nemovitostní fond, ve kterém je uložen největší podíl aktiv. V uplynulém roce zakoupili do nemovitostního fondu polikliniku ve Vyškově. Ta je další zajímavou příležitostí a lze v ní společně rozvíjet vzájemnou synergii s provozováním lékárny Na zdraví ve vlastní budově. Navíc na to navozuje možnost kvalitní spolupráce s lékaři. Držet v majetku takovou budovu má velký potenciál.

Budování sítě lékáren v rámci DRFG

David Rusňák si jednoznačně uvědomuje, že oblast farmacie má velkou budoucnost. Konceptem budované sítě lékáren Na zdraví je orientace na samoobslužný prodej, proto se vyhledávají lékárny s velkou prodejní plochou v kvalitní lokalitě. Nejde jen o nákupní centra, ale i o areály nemocnice, jako je lékárna ve Faustově domě v Praze. Pacienti se dnes často přiklánějí k samoléčbě a nechtějí hned letět k lékaři s banálním onemocněním, jako je rýma a nachlazení. Sedět dlouho v přeplněné čekárně se nikomu nechce. Raději se proto doma sami vypotí v posteli. O přípravcích si zjišťují informace a podle toho si sami vybírají. Uvítají také poskytované konzultace a semináře v této síti lékáren. Šířce nabídky je třeba přizpůsobit prodejní plochu a zajistit dobrou lokalitu. Kromě měst se budují i lékárny v menších obcích, kde není konkurence.

Konzultační služby

Poptávka po konzultačních službách roste. Síť lékáren DRFG nabízí konzultace především pro redukci hmotnosti. V České republice 20 % obyvatel trpí obezitou a už jme dokonce na 6. místě v žebříčku nejotylejších národů v Evropě. David Rusňák navázal i spolupráci s MUDr. Martinem Matoulkem ze Všeobecné fakultní nemocnice. Dále se ve velké míře plošně spolupracuje s nutričními poradkyněmi poskytujícími konzultační služby. Díky větším konzultačním místnostem jsou pořádány semináře s místními lékaři i na téma Léčba chronické bolesti, poruchy spánku nebo problémy s trávením, které jsou zcela nekomerční a během nich nejsou nabízeny žádné produkty.