Kondiční sporty – fitness doplňky stravy

kondicni sporty fitnessdoplnky

Patříte-li mezi fitness nadšence a rádi se udržujete v kondici, není nic neobvyklého na tom, když i vy sáhnete po doplňcích stravy. Jsou přeci skvělé pro dodání energie a potřebných látek, které Vaše tělo během tréninku spotřebuje. Pokud jste se tedy rozhodli vměstnat doplňky i do Vašeho jídelníčku, je načase si zjistit, k čemu slouží a jaké vlastně můžete užívat. Jak jistě víte, pro výběr doplňků musíte vědět, či se budete nadále věnovat kondičním či posilovacím cvikům.

Toto jsou velmi důležité aspekty, protože tělo věnující se nabírání svalové hmoty, potřebuje doplnit jiné látky než to, které se věnuje běhání a kondičním sportům. Jestliže jste tedy běžec a baví Vás více kondiční sporty, bude Vaše tělo zajisté potřebovat jiné prvky než tělo svalovce. Mezi nejčastější a nejvíce doporučované patří ty, které Vás budou průběžně zásobovat energií tak, abyste dosáhli co nejdelší výdrže, ale také Vám rozvinou i regenerační schopnosti.

Nejčastější doplňky s těmito účinky jsou například iontové nápoje, proteinové tyčinky, kloubní výživa gainery a další regenerační nápoje. Iontové nápoje, byť se mohou zdát neúčinné, obsahují enormně vysoké množství různých vitamínů a především tedy spoustu prvků, které Vám mohou být velmi nápomocné. U iontových nápojů existuje velmi široké spektrum výběru. Složení těchto nápojů si můžete vybrat dle situace, za které je budete pít. Zde je pár rad týkajících se výběru.

K regeneraci, tedy po námaze, potřebuje tělo přijmout co nejvíce draslíku a hořčíku, během pohybu musí být tělo zásobováno sodíkem a chloridy zatímco před tréninkem je dobré vypít jednoduše sklenici vody, aby bylo tělo hydratováno a připraveno k pohybu. Mezi méně známé, přes to ale často používané doplňky patří gainery. Tyto látky slouží k zvýšení tělesné hmotnosti, sportovcům po námaze jako rychlý přísun energie a jako doplnění svalového glykogenu pro vyšší výdrž a výkon.