Nálev z okurek pro zdraví? Co je na tom pravdy?

Nálev z okurek pro zdraví? Co je na tom pravdy?

Nakládané okurky nebo také kyselé okurky patří k oblíbeným pochoutkám řady z nás. Důvodem toho je fakt, že okurky jsou zkrátka skvělé! Nahradí brambůrky nebo se hodí na chlebíčky, nad nimiž nikdo neohrne nos. V případě, že milujete nakládané okurky, možná je sníte na posezení a pak se ptáte, co dělat s nálevem? Většina lidí nálev vylévá do záchodu, ale to je velká chyba a zároveň škoda. Nálev z okurek je totiž prospěšný pro zdraví.  

Člověk se dneska až diví tomu, co všechno je prospěšné pro zdraví a co zdraví pomáhá. Prospěšný je pro zdraví podle všeho také nálev z okurek, který se většinou skládá z octa, cukru, soli, také z černého pepře, bobkového listu, nového koření nebo z kuliček hořčice. Pojďme si prozradit účinky tohoto nálevu, který, jak jsme zmínili, většina lidí vylévá do záchodu po snězení veškerých okurek.  

Pro lepší trávení 

Díky octu, který se v okurkovém nálevu nachází, lze říct, že nálev z okurek je prospěšný pro naše trávení, které rázem dokáže zlepšit. Ocet povzbuzuje růst a také zdravou rovnováhu takzvaných zdravých bakterií, které se nachází ve střevech, tudíž se jedná o cosi prospěšného pro zažívací trakt. Kromě toho vám uleví od pálení žáhy, což je věčný problém hlavně jedlíků.  

Pro lepší imunitní systém 

Věděli jste, že imunitní systém lze posílit i díky nálevu z okurek? Na imunitní systém působí nejlépe vitamin C a také antioxidanty, což je ostatně něco, co se zrovna v nálevu z okurek nachází. Kromě toho, že nálev z okurek posiluje imunitní systém, tak také předchází rychlému stárnutí nebo nejrůznějším nemocem a chorobám.  

Pro hubnutí 

Potřebujete získat postavu do plavek? Pak byste měli vsadit na nálev z okurek, jelikož to je něco, co podporuje hubnutí. Odhalili to vědci, kteří řekli, že pravidelná konzumace octa, jenž se nachází v nálevu, přispívá k hubnutí. Kyselina octová totiž narušuje schopnost těla trávit škrob, čímž aktivuje látky, které působí na spalování tuků.