Rolexky z prvního filmu s Jamesem Bondem jsou ve dražbě. Na kolik hodinky vyjdou?

Rolexky z prvního filmu s Jamesem Bondem jsou ve dražbě. Na kolik hodinky vyjdou?

Kdo by nemiloval akční filmy plné napětí v čele s hlavním hrdinou, a sice Jamesem Bondem. James Bond, agent 007, je ikonická hvězda filmového plátna a každý další sníme s touto postavou je zkrátka unikátní a velmi oblíbený. Pokud sledujete filmy s touto postavou, pak víte, že jsou pro něj typické hodinky. V naprosto prvním snímku se agent 007 objevil s unikátními, fantastickými rolexkami, které nyní putovaly do dražby.  

Ve filmové historii se objevilo mnoho snímků s Jamesem Bondem. Oficiálně se objevil ve čtyřiadvaceti filmových snímcích, neoficiálně ve dvou filmech. Dohromady byl agent ztvárněn šesti různými herci, nejznámější z nich je pravděpodobně Roger Moore, který si postavu agenta 007 zahrál sedmkrát. Poté čtyřikrát si Jamese Bonda zhrad Daniel Craig a poté také Sean Connery, který ho ztvárnil šestkrát.  

Právě Sean Connery byl ve filmu vlastníkem unikátních náramkových hodinek značky Rolex, které se objevily v naprosto první bondovce. A při příležitosti pětadvacátého připravovaného filmového snímku s touto star šly hodinky do dražby.  

Hodinky s příběhem 

Hodinky, které měl na sobě James Bond ve svém úplně prvním filmovém snímku, jsou opředeny zajímavým příběhem, který rozhodně stojí za zmínku. Za zmínku třeba stojí to, že v jednom snímku hodinky filmové hvězdě chyběly. Pravděpodobně na to zapomněl jeden z rekvizitářů, tudíž musel hodinky propůjčit někdo ze štábu. Bez hodinek zkrátka nemohla padnout poslední klapka.  

I tento příběh možná přispěl k tomu, že se hodinky pravděpodobně vydraží za čtyři až šest milionů korun.  

Agentská hračička to není 

Od hodinek řada lidí očekávala, že budou doslova agentskou hračičkou, tedy že budou umět různé kousky. Není tomu ale tak, jedná se jen o pouhé hodinky, které jsou cenné hlavně pro sběratele. Je to unikátní kousek do každé sběratelské sbírky hodinek, o tom není pochyb. Později se tyto hodinky mohou prodat za ještě větší peníze.