Proč zvolit vinylovou podlahu do koupelny?

Proč zvolit vinylovou podlahu do koupelny?

Rozhodli jste se renovovat nebo modernizovat či rekonstruovat svou koupelnu? Nebo jste se pustili do výstavby vysněného domu a přemýšlíte nad tím, jaké podlahy položit od koupelny? Podlahy jsou často to nejtěžší na celé rekonstrukci, výstavbě nebo modernizaci. Každý typ či druh podlahy má své pro a proti, každý se hodí do jiné místnosti domu. Člověk to však chce mít ucelené a vkusné, nemá zájem o pět druhů podlahy, které budou v různých místnostech domu. Pokud se však rozhodujete nad tím, jakou podlahu volit do koupelny, za zvážení stojí rozhodně vinyl.  

Pokud jste ze staré školy, pravděpodobně si myslíte, že do koupelny musí jenom kachličky. Tedy snadno udržitelná podlaha, která neplesniví. Jenže ti, kteří se zajímají o svět bydlení, moc dobře vědí, že se dnes do koupelen hodí i zcela jiné typy podlah než jen zmiňované a bohužel i zastaralé kachličky.  

Mnozí lidé chtějí mít ve své koupelně vkusné podlahy z tvrdého dřeva, ovšem ty se do umýváren příliš nehodí. Jejich instalace není snadná a vyžadují velké množství péče. Ideální jsou vinylové podlahy, které se stávají stále více oblíbené.  

Vinyl v podobě dlaždic i prken 

Velkou výhodou vinylových podlah je hlavně to, že mohou být ve formě jak dlaždic, tak třeba prken. Díky své vysoké voděodolnosti jsou vhodné jak do koupelen, tak i do kuchyní nebo do podobných místností v domě.  

Jejich vysoká voděodolnost však není jedinou výhodou vinylových podlah.  

Proč si pořídit vinyl do koupelny? 

  • Vysoká odolnost vůči oděru 
  • Vysoká trvanlivost 
  • Protiskluzové 
  • Snadná údržba 
  • Dlouhá životnost 

To je však jen výčet největších výhod vinylových podlah. Vinylové podlahy se pyšní hlavně vysokou životností, která je vysoká i přes snadnou a takřka nulovou údržbu, kterou podlahy potřebují. Navíc jsou podlahy protiskluzové a jsou vysoce odolné, hlavně jsou odolné vůči oděru.