Jak se rychle zbavit zápachu z kocoviny?

kocovina

V případě, že den před tím jste mnoho popíjel a kouřil, budete nejen bojovat v dopoledních hodinách s kocovinou, ale také se zápachem z úst. Na narážky kolegů, není nikdo zvědavý. Jak se tedy vyhnout pohrdavým pohledům a chichotání za zády?

Mýty o těžkém dechu

Někteří lidé si pletou pach kouře s pachem alkoholu. A to je jejich hlavní chyba. Nepříjemný zápach je důsledkem konzumace alkoholických nápojů ve velkém množství. Drink se v předvečer rozloží na kyselinu octovou, která je příčinou těžkého dechu. Další mýlka je, že zápach pochází z úst a žaludku. Ve skutečnosti, kyselina octová a jiné toxické látky vyvěrají prostřednictvím plic, kůže a moči, nebo „vůně“ celého člověka.

Chcete-li se zbavit rychle zápachu z úst, postupujte následovně:

Začněte čištěním zubů. Vyberte si zubní pastu se silnými ovocnými příchutěmi a mentolu. Čistěte si zuby alespoň dvě minuty, pomalu a opatrně. Obvyklý postup by se měl provést bezprostředně před výstupem nebo důležitou schůzkou, protože jde o dočasné řešení.

Opláchněte ústa, po vyčištění zubů je třeba dokončit proces vypláchnutí úst. Ideální s mátovým přípravkem nebo s vývarem z bílého olše či citronovou šťávou s několika kapkami octu.

Žvýkat něco, to taky pomůže zbavit se páchnoucího dechu. Nejúčinnější je mentolová žvýkačka, bobkový list, kávová zrna, petržel, slunečnicová semínka.

Hodně pijte

  • Čaj (černý s citronem a zelený bez cukru nebo aditiv);
  • Káva;
  • Citrusové šťávy, čerstvě vymačkané, ne balené;
  • Bylinné čaje (Wild Rose, třezalka tečkovaná, máta peprná, srdečník, atd.).

Uklidňující prostředky na nevolnost

Podrážděný žaludek musíte nejprve uklidnit. Užijte léky proti zvracení, neutralizují nadbytek kyseliny solné v žaludku. Nebo zkuste kořen zázvoru. Preparát se dá koupit v podobě kapslí, přičemž dávkování závisí od potíží.