Kdy jindy než na jaře je zapotřebí “provzdušnit” šatník

Šatní skříň

První jarní den je konečně za námi a nás už snad čeká jen pěkné a čím dál víc teplejší počasí. A právě jaro svádí k očistě nejen organismu, ale i šatníku. Vyřaďte bez pardonu kousky, které už několik měsíců či let přehlížíte, nenosíte a udělejte si místo na nové trendy oblečení.

Někdo jen tak rád skladujete oblečení, jiný ho není schopen unosit, ať už je váš důvod jakýkoliv, je třeba dát vašemu šatníku prostor a očistit ho od nepotřebných “kusů látek”. Zorganizování věcí a jejich uspořádání vás může také „nakopnout“ k tomu, abyste přestaly kupovat nesmyslné položky, ale zamyslely se nad tím, jaké klíčové kousky vám stále chybí. Spousta žen stále investuje například do triček, najednou potřebuje košili a ejhle, žádnou nemá. Na třídění šatní skříně si udělejte čas, je totiž dost pravděpodobné, že za hodinu to nestihnete. Nejlepší je si k tomu pustit příjemnou hudbu a třídit přes den, za denního světla a bez cizí pomoci.

Sentiment stranou. Spousta lidí má k oblečení hluboký emocionální vztah. Může to být tím, že si jej kupují za těžce vydělané peníze, anebo jim je někdo z blízkých věnoval. I to je pochopitelné. Jenomže skladovat kvůli tomu štos triček, které tak jako tak jen zabírají místo ve skříni, je zbytečné. Udělejte proto kompromis a z pěti památečních věcí vyberte tu, ke které nejvíce tíhnete. Pokud schováváte šaty, ve kterých jste se svou drahou polovičkou byla na prvním rande a nikdy víc, zbavte se jich. Jestliže mají ještě navíc o dvě čísla menší velikost, než v současné chvíli nosíte, jediným a zároveň lichým argumentem, proč si je ponechat, je, že by mohly být motivačním kouskem při plánovaném, nebo již probíhajícím hubnutí. Nezapomeňte také, že nově “přeskládaná” skříň bude působit příjemně a přehledně.