Tchynin jazyk jako oblíbená pokojová rostlina. Máte ji taky?

Tchynin

Tchynin jazyk jako oblíbená pokojová rostlina. Máte ji taky?

Jaké květiny se vyplatí v domácnosti pěstovat? Jaké květiny mohou pěstovat i naprostí amatéři? Máme pro vás jeden jediný tipy, a sice rostlinu, která je nejen nenáročná, ale která je považována za naprosto nezničitelnou květinu. Je jí tchynin jazyk, který také můžete znát pod názvem “sanseviera”. Tato rostlina se pěstuje nejen v bytech, kde obvykle nevydrží každá květina, ale také se pěstuje na úřadech, v klasických rodinných domech a na dalších místech. Jak jsme zmínili, jedná se o rostlinu považovanou za zcela nezničitelnou zeleň. Nemusíte to ale zkoušet, raději buďte k rostlině vlídní a milí.

Tchynin jazyk je považovaný nejen za nezničitelnou rostlinu, ale je to zároveň a možná také kupodivu symbol božské ctnosti a síly. Pokud hovoříme o sansevieře, hovoříme o rostlině s dlouhými pruhovanými, špičatými listy, která je nejvíce uctívaná v Číně. Zde totiž tchynin jazyk je synonymem osmi ctností, tedy dlouhého života, prosperity, inteligence, dále také umění, poezie, krásy a zdraví a síly.

Pokud chcete tuto hezkou a opravdu bytelnou rostlinu také pěstovat, poradíme vám, jak na to. Nejdříve je ale nutné říct, že existuje několik druhů této rostliny, nejčastěji se pěstuje druh pocházející ze západní Afriky.

Pozor na umístění

V případě pěstování tchynina jazyka si dejte pozor na umístění. I když je to nezničitelná rostlina, nemá ráda přímé sluníčko. Raději ji proto dejte na západní nebo severní místo, kde se teplota drží okolo třiadvaceti stupňů Celsia. Pokud je zima, nemusíte kvůli ní vytápět celý dům, poradí si i v chladnějších místnostech, kde kupodivu i během zimy hezky kvete.

Co se týče zálivky, nemusíte ji zalévat obden ani každý třetí den. Doporučujeme ji zalévat důkladně, ale méně často. Substrát stačí klasický pro pokojové rostliny.

Co je na pěstování tchynina jazyka těžké

I když je to nenáročná rostlina, náročnější je její rozmnožování.