Pokojové rostliny, které léčí. Vybavte si domácnost zázraky přírody

Pokojové rostliny, které léčí. Vybavte si domácnost zázraky přírody

Svou domácnost si můžete vyšperkovat mnohými způsoby. Zatímco někdo sahá po bytovém textilu, který přinese útulnost do interiéru, jiný volí pokojové rostliny, které jsou zárukou příjemné atmosféry. Pokud si aktuálně vybíráte pokojové rostliny, které by měly zpestřit vaši domácnost, doporučujeme sáhnout po takových které umí léčit. Samozřejmě je třeba toto tvrzení brát s rezervou.  

Mezi jedovatými pokojovými rostlinami, kterých je víc než dost, najdeme i takové, které mají léčivé účinky. Umí například pomoct při spáleninách nebo jsou účinnými léky při nachlazení. O jakých konkrétně je řeč? 

Rdesno vonné čili vietnamský koriandr 

O rostlině jménem rdesno vonné jste možná už slyšeli. Mluvíme o pokojové rostlině, které se také jinak říká vietnamský koriandr nebo pálivá máta. Nejen, že se jedná o skvělé koření dochucující nejeden pokrm, ale také má antibakteriální a taktéž protizánětlivé účinky. Nejčastěji se používá při onemocnění kůže nebo také na akné.  

Rýmovník nejen na rýmu 

Mezi stále oblíbenější pokojové rostliny patří rýmovník, který by rozhodně neměl chybět v žádné domácnosti. Jedná se o doslova zázračnou rostlinu, která nejen, že dokáže odehnat nepříjemný hmyz (jeho vůně není komárům či muškám zrovna příjemná), ale také ulevuje od nepříjemné rýmy, která nás dokáže pořádně potrápit. Stačí, když si z něj připravíme čaj nebo když lístky rýmovníku rozemeleme mezi prsty a přičichneme si k nim.  

Aloe vera na spáleniny 

Nesmíme samozřejmě zapomenout na aloe vera, což je rostlina, která si poradí s velkými i malými spáleninami. Také pomáhá při žaludečních potížích a kromě jiného i upevňuje imunitní systém. Je hojně využívaná i v kosmetickém průmyslu, protože umí ulevit od bolestivého akné. Také uklidňuje podrážděnou kůži a má silné projímavé účinky.